Etik - COOK Tüketici Ürünleri
KurumsalOnline Alışveriş

Üretimde teknolojinin tüm olanaklarından
yararlanıyoruz. Doğaya destek olmak, yaşamı
kolaylaştırmak ve zenginleştirmek için çalışıyoruz.


Nasıl Üretiyoruz ?

30 yılı aşkın süredir COOK markasının tek sahibi Sedat Tahir A.Ş, bugün ASO 1.Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 20.000 metrekarelik kapalı alanında, 300 personeli ile yıllık 20 bin tonluk üretim gerçekleştirmektedir. Türk mutfaklarına ilkleri getiren; 40’dan fazla markanın üretimini gerçekleştiren ve 30’un üzerinde ülkeye ihracat yapan firma, ülkemize fırın torbasını, streç filmi, pişirme kağıdını ve son olarak doğada çözünür streç filmi ilk tanıtan firmadır. Kalite yönetimi ve müşteri memnuniyetini değişmez ilkeleri arasında koruyan Sedat Tahir A.Ş. ISO 9001/2008 Kalite Yönetim Sistemleri, ISO 22000/2005 (HACCP) ve BRC belgelerine sahiptir.

Ankara’da yönetim merkezi ve genel müdürlük, yurt çapında bölge temsilcilerimiz ve satış ekibimiz ile Türkiye’nin her iline hizmet veriyoruz. Yerelde bölgelerinin en güçlü firmaları ile bayilik usulü çalışıyor; zincir perakende gruplarının tamamıyla iş birliği içerisinde, tüketicilerimize ulaşıyoruz.

Müşteri Memnuniyeti

COOK tesislerinde üretim sonrası FIFO (First-In-First-Out: İlk-Giren-İlk-Çıkar) maliyet yönetimi ve gelişmiş stok takibi yapılır. Tedarik zinciri içerisinde tek bir ambalaj; bir parti veya bir koli ürünün hangi iş emriyle, nerede üretildiği, yani
tüm künyesi, “izlenebilirlik numarası” sayesinde bir çırpıda öğrenilebilir.

%100 müşteri memnuniyeti, %100 ürün garantisi!

Kullandığınız ve memnun kalmadığınız bir COOK ürünü için şikayette bulunabilirsiniz. Tüm müşteri şikayetleri hassasiyetle değerlendirerek, gerektiğinde ürününüz ücretsiz olarak yenisiyle değiştirilir. Problemin kaynağı tespit edilir
ve tekrar etmemesi için gereken önlemler alınır. Şahit numuneler kullanarak denetlenen ürünlerde herhangi bir hata tespit edilmesi durumunda (örneğin; bir sağlık tehdidi veya ciddi bir problem) onun hızlı ve kolay geri çağırılmasına;
gerekirse tüm bir partinin piyasadan hızla çekilebilmesine olanak sağlar. Neyse ki henüz buna hiç ihtiyaç duymadık.
Önerileriniz kadar şikayetlerinizi de, sitemizdeki iletişim formu aracılığıyla veya ücretsiz tüketici danışma hattını
kullanarak bize iletebilirsiniz.

Aile Evi İçin Lezzet Dayanışması Projesi

Kanserli Çocuklar Umut Vakfı tarafından hazırlanan ve İstanbul’da tedavi olan hasta çocuklar ve ailelerine konaklama hizmeti veren “Aile Evi” projesi yararına, ünlü şefler ve Derya Baykal’ın desteği ile 17 Kasım’da İstinye Park Alışveriş Merkezi’nde “Aile Evi İçin Lezzet Dayanışması” etkinliği gerçekleşti. Sedat Tahir A.Ş. ailesi olarak COOK markalı ürünlerimizle bizde “Aile Evi İçin Lezzet Dayanışması” etkinliğinde yer almaktan büyük gurur duyduk.

Dünya Temizlik Hareketi

“Çöpler Doğaya Değil, Çöp Torbasına!”

2008 yılında bir grup çevre gönüllüsü tarafından ilk defa Avrupa’da Temizlik Günü etkinliği olarak başlatılan ve 2012 yılında Let’s Do It! Clean World (Haydi!Dünyayı Daha Temiz Yapalım) projesine dönüştürülen proje dünyada 9 milyon kişinin katıldığı bir organizasyon halini almıştır. Ülkemizde de 2012 yılından itibaren çeşitli illerde çevre gönüllülerinin katılımıyla etkinlikler yapılmış, 2014 yılında 10 Mayıs 2014 günü ulusal temizlik günü etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.

Bu yıl Ankara’da Çankaya Belediyesi ana destekçiliğinde Turan Güneş Bulvarı ODTÜ Ormanı arazisinde gerçekleşen çevre temizliği etkinlikte Sedat Tahir A.Ş. ailesi olarak “Çöpler Doğaya Değil, Çöp Torbasına!” sloganıyla yer alarak Ankaralı Çevre Gönüllülerine destek verdik.

Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Okulumuzun Mutfağında Hijyen Projesi

Yaşadığımız çevrenin ve toplumumuzun gelişimine katkıda bulunarak fark yaratma anlayışımızla üretmiş olduğumuz projelerde, amacımız elimizden geldiğince ülkemize, topluma ve doğamıza destek vermek adına pozitif işler yapmaktır.

Bu amaçla; Ankara Ali Aktürk Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde eğitim gören 200 engelli çocuğumuzun daha temiz ve sağlıklı ortamlarda yaşamalarına destek olmak adına, “Okulumuzun Mutfağında Hijyen Projesi” ni hayata geçirdik. Proje kapsamında okulun yemekhane ve mutfağını yenileyerek engelli öğrencilerimizin hatlarında küçücük bir değişim gerçekleştirdik.

Sedat Tahir A.Ş. ailesi olarak, engelli vatandaşlarımıza yönelik resmi kurum ve kuruluşlarla beraber projeler geliştirerek hayata geçirmekten büyük gurur duyuyoruz.

En Güçlü Kaynağımız İnsan

İnsan Kaynakları

COOK, Türkiye ve dünyadaki başarısını sahip olduğu nitelikli iş gücüne borçludur. Kişisel kalitesi ile örnek, sürekli gelişime yürekten inanmış çalışanları ile sürdürülebilir ve ahlaklı üretimi ilke edinmiştir.

%100 yerli sermayeli COOK markasının sahibi olan Sedat Tahir A.Ş, gerçek işvereni kabul ettiği müşterilerini en kaliteli ürünler ve yüksek hizmet anlayışıyla memnun edebilmek için ekibini sürekli eğitimlerle destekler ve geliştirir.

İşe alım sürecinde şirket hedefleri ve kültürüne uygun; teknik ve kişisel yeterliliklere sahip adayların, kendileri için en uygun pozisyonlara yerleştirilmesi esası gözetilir. COOK, üretim ve insan kaynakları politikasını her kademede benimsemiş yönetim kadrosuyla, çalışanlarına sağladığı sosyal, sağlıklı ve modern çalışma ortamıyla, uzun vadeli ve aile sıcaklığında çalışmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği bir firmadır.

Değerlerimiz

• İlk iş gününden itibaren, işimizin lideri olduğunu bilir ve sorumluluk alırız.

• Kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimser; davranışlarımız ve pozitif enerjimizle her zaman çevremize örnek oluruz. • Gerçek işverenin müşterilerimiz olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmayız.

• Organizasyonumuzun değerlerine sahip çıkar; kurallara bağlı kalırız.

• Üstlendiğimiz tüm görevleri en yüksek enerjimizi vererek gerçekleştiririz.

• Çevremize saygıdan ödün vermez, onu gelecek nesilden ödünç aldığımızı unutmayız.

• Sedat Tahir ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duyarız.

Bizimle Çalışmak İçin 3 Neden

Sahip olduğunuz niteliklere uygun pozisyonlara yerleştirilerek gerçek potansiyelinizi ortaya çıkarabilir; “içerden terfi” anlayışını benimseyen organizasyon yapımız bünyesinde geleceğin lideri siz olabilirsiniz.

Her kademede çalışanlarımız için düzenlenen kurum içi ve kurum dışı eğitimlerle kendinizi geliştirebilir; kariyer yolculuğunuza artı değer katabilirsiniz.

Çalışanlarıyla tüm ilişkilerinde iyi niyetli ve anlayışlı; yasalara ve ahlak kurallarına son derece önem veren bir kurumun parçası olabilirsiniz.