Portakal Kabuklu Tatlı - COOK Tüketici Ürünleri
KurumsalOnline Alışveriş

Portakal Kabuklu Tatlı

  • Kaç Kişilik: 8
  • Sofra: Bilinmiyor
  • Öğün: Akşam Yemeği
  • Kalori: 2088 K [ Tarifin Toplam Kalorisi ]
  • Süre: 5 dk / 15 dk [ Hazırlama / Pişirme ]

Malzemeler

# Malzeme Miktar
1 Toz Şeker 2 Su Bardağı
2 Su 2 Su Bardağı
3 Limon 0.5 Adet
4 Portakal 8 Adet
5 Taze Nane 1 Dal

Yapım Aşamaları

1

Portakalları Hazırlama: 4 adet portakalın kabukları dilim şeklinde ayrılır. Ayrılan kabuklar ince uzun şeritler halinde kesilir. Sonra şeritler halinde kesilen kabukların acı tatlarının gitmesi için her defasında kaynatılarak (4 kez) suları süzülür.

2

Şerbeti Hazırlama: Bir tencerede 2 su bardağı su ile 2 su bardağı şeker kaynatılır. Şerbet kıvamına geldiği zaman daha önce hazırlanan portakal şeritleri şerbetin içine atılır. Ağdalaşma kıvamına gelene kadar kaynatılır ve yarım limon suyu eklenip karıştırılır. 1-2 dakika daha kaynattıktan sonra ateşten alınır.

3

Servis: Kabukları daha önce soyulmuş olan 4 adet portakal enlemesine ortadan ikiye bölünerek 8 parça elde edilir. Portakallar şerbetli suda 15 - 20 dakika kadar bekletilir. Her bir yarım parça servis tabağına düz tarafları alta gelecek şekilde yerleştirilir. Portakal şeritleri de şerbetin içinden alınarak portakalların üzerine düzgünce yerleştirilir. Her bir parçanın tepesine bir kaç yaprak nane konularak süslenir. Yemek sonrası sunabileceğiniz hafif bir tatlı .... AFİYET OLSUN

Bir Porsiyondaki Besin Değerleri

Kalori 261.01 % Günlük Değer **
Toplam Yağ 0.58 g 1%
Sodyum 2.5 mg 0%
Toplam Karbonhidrat 69.73 g 23%
Protein 9.31 g 19%
Kalsiyum 2 mg 0%
** Günlük besin değerleri 2000 kalorilik gıda alımına göre hesaplanmıştır. Günlük kalori ihtiyacınıza bağlı olarak bu değer daha yüksek veya daha düşük olabilir.