Çikolatalı Muzlu Pasta - COOK Tüketici Ürünleri
KurumsalOnline Alışveriş

Çikolatalı Muzlu Pasta

  • Kaç Kişilik: 6
  • Sofra: Bilinmiyor
  • Öğün: LJay Saati
  • Kalori: 4912 K [ Tarifin Toplam Kalorisi ]
  • Süre: 180 dk / 0 dk [ Hazırlama / Pişirme ]

Malzemeler

# Malzeme Miktar
1 Toz Şeker 400 Gram
2 Su 3 Su Bardağı
3 Bitter Çikolata 400 Gram
4 Muz 3 Adet
5 Krema 300 Gram
6 Pandispanya Keki 1 Adet
7 Şeker Hamuru 50 Gram
8 Gıda Boyası 1 Tutam
9 Cook Kesilmiş Yağlı Pişirme Kağıdı 1 Adet
10 Cook Polietilen Streç Film 1 Adet

Yapım Aşamaları

1

Ganajın Hazırlanışı: Kremayı kaynatın. Ayrı bir kaba çikolataları boşaltın. Kremayı kaynadıktan sonra çikolataların olduğu kaba boşaltın. Kremayla çikolatayı iyice karıştırın. Daha sonra soğuması için üstünü COOK Streç Film ile kaplayın. Ganajın kabuk bağlamaması için streç filmi kabın üzerine değil ganajın üzerine değecek şekilde kaplayın ve ve oda sıcaklığında bekletin.

2

Şurubun Hazırlanışı: Şeker ve suyu tencerenin içerisine koyun karıştırarak kaynatın. Kaynadıktan sonra oda sıcaklığında soğumaya bırakın.

3

Kek Harcının Hazırlanışı: Kremayı ayrı bir kapta mikser yardımıyla çırpın. Krema ne kadar soğuk olursa kekiniz de o kadar kabaracaktır. Çırptığınız kremaya hazırladığınız ganajdan 3 dolu dolu yemek kaşığı ekleyin ve iyice karıştırın.

4

Hazırlanışı (devam): Pandispanya kekini istediğiniz şekilde kesin ve çukur kabın içerisine her yerini kaplayacak şekilde yerleştirin ve keki hazırlanılan şurup ile bir fırça yardımı ile ağız tadınıza göre ıslatın.

5

Keki ıslattıktan sonra elde ettiğimiz ganaj ve krema karışımını kekin içerisine bir kaşık yardımı ile birkaç kat yayın. Daha sonra içerisine doğranmış yarım muzu ekleyin. Kabın kalan kısmını da harç ile doldurun ve en üstünü yine şurup ile ıslattığınız pandispanya keki ile kapatın. COOK Kesilmiş Yağlı Pişirme Kağıdı ile kabın altını kapatın, ters çevirin ve 3 saat derin dondurucuda bekletin.

6

Derin dondurucuda 3 saat boyunca beklettiğiniz keki çıkarın ve kalan ganajı bir sıkma torbası yardımıyla kirpi şekli verecek şekilde üzerine sıkın. Sıkma kabınız yoksa COOK Yağlı Pişirme Kağıdı’nı huni olacak şekilde kıvırarak ganajın sıkılması işlevinde kullanabilirsiniz.

7

Kurdele ve Gözlerinin Hazırlanışı: Şeker hamurunu alın ve iki parçaya bölüp elinizle yumuşatın. Böldüğünüz parçaların birine istediğiniz renk gıda boyasını karıştırın. Biz bu tarifte pembe rengi kullandık. Tezgaha bir tutam nişasta dökün ve bir oklava yardımı ile şeker hamurunu ezerek ve bıçakla etrafını keserek kurdele şeklini verin. Yine şeker hamurundan gözlerini istediğiniz renkte hazırlayabilirsiniz. Afiyet olsun!

Bir Porsiyondaki Besin Değerleri

Kalori 818.71 % Günlük Değer **
Toplam Yağ 38.78 g 59%
Katı Yağ 5.75 g 29%
Kolestrol 68.38 mg 23%
Sodyum 57.8 mg 2%
Toplam Karbonhidrat 114.28 g 38%
Protein 12.91 g 26%
Kalsiyum 61.17 mg 6%
Demir 0.1 mg 1%
Potasyum 70.5 mg 2%
A Vitamini 666.65 IU 13%
E Vitamini 0.2 mg 1%
K Vitamini 0.09 µg 0%
** Günlük besin değerleri 2000 kalorilik gıda alımına göre hesaplanmıştır. Günlük kalori ihtiyacınıza bağlı olarak bu değer daha yüksek veya daha düşük olabilir.